SEKTÖRLER

Oldukça sistemli bir üretim hattına sahip otomotiv sektörü, tam zamanlı çalışma prensibiyle hareket etmektedir. Otomobile entegre edilecek parçaların ulaştırılması ve servis ağlarına ulaştırılacak yedek parçalar otomobil endüstrisi için hayati öneme sahiptir. Capella Logistics olarak otomotiv yedek parça taşımacılığında üretim planlamalarına uygun şekilde hareket ediyoruz. Önceliği her zaman ürün güvenliğine verdiğimiz bu alanda, zamanında teslimatlar yapmaya özen gösteriyoruz. Otomotiv yedek parça ürünlerini parsiyel ve komple olarak taşıyabiliyoruz. Ayrıca minivan ekspres servisimizle Avrupa ülkeleri ile Türkiye arasında 48-72 saat aralığında operasyonlar gerçekleştiriyoruz. Karayolu taşımacılığının yanı sıra intermodal, denizyolu ve havayolu seçenekleri de sunuyoruz.
Yapısı itibariyle hafif ama oldukça güçlü bir metal türü olan alüminyum, başta yapı ve otomotiv olmak üzere birçok sektörde kullanılmaktadır. Üretim noktalarından diğer bir üretim noktasına ulaştırılma aşamasında hasar almaması gerekmektedir. Aksi takdirde oluşan yapısal bozukluklar üretilecek olan üründen yeterli verim alınamamasına neden olabilmektedir. Capella Logistics olarak Avrupa ülkeleri ile Türkiye arasında her türlü alüminyum ürünlerinin lojistik operasyonlarını gerçekleştiriyoruz. Rulo, sac plaka ve diğer türlere uygun araç altyapımız sayesinde güzergah süresince güvenli ve kusursuz teslimatlar sağlıyoruz. Parsiyel ve komple taşımalar yapabildiğimiz bu alanda karayolu, intermodal, denizyolu ve havayolunu etkin bir şekilde kullanabiliyoruz.
Türkiye’nin ihracatında önemli bir yeri olan tekstil sektörü, giyim ve moda dünyasının temelini oluşturur. Genellikle askılı ve kolili olarak taşınan tekstil ürünleri için farklı türlerde araçlar gerekebilmektedir. Capella Logistics olarak askılı ve kolili tekstil ürünlerinize uygun araç altyapımızla Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasında taşıyoruz. Parsiyel ve komple olarak taşımalar gerçekleştirdiğimiz bu alanda, tüm tekstil ürünlerinizi hasarsız bir şekilde kapıdan kapıya, üretim noktalarından mağazalara kadar ulaştırabiliyoruz.
Birçok alt sektöre yönelik ham madde üretiminin gerçekleştirildiği sanayi sektöründe demir-çelik, plastik, elektronik, gıda ve içecek gibi ürünler bulunmaktadır. Oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan sanayi sektörü hem ihracat hem de ithalata ihtiyaç duyabilmektedir. Capella Logistics olarak, sanayi sektörünün lojistik ihtiyaçlarına yönelik sunduğumuz servislerimizle müşterilerimize avantaj sağlıyoruz. Farklı sektörlerden yükleri parsiyel ve komple olarak taşıyabildiğimiz sanayi sektöründe Avrupa ile Türkiye arasında haftalık düzenli taşımalar organize ediyoruz. Karayolu taşımacılığının yanı sıra intermodal, havayolu ve denizyolu taşımalarımızla müşterilerimize alternatif seçenekler de sunuyoruz.
Sağlık sektörü insan hayatının devamı, hastalıkların, yaralanmaların, bulaşıcı hastalıkların önlenebilmesi açısından kritik öneme sahiptir. Capella Logistics olarak her türlü sağlık ürününü, uygun ısı koşullarında hedeflenen noktaya dek güvenle taşıyoruz. Başta ilaç olmak üzere medikal ürünler, hijyenik malzemeler vb. birçok ürünü frigorifik özellikli araçlar ile ısı ve değer kaybı yaşamadan istenen ülkeye ulaştırabiliyoruz. Parsiyel ve komple taşımalar yapabildiğimiz bu alanda, Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasında haftalık düzenli çıkışlar gerçekleştiriyoruz.
Kapalı ve açık alanların yanı sıra endüstriyel alanda da sıkça kullanılan soğutma/ısıtma ürünleri özellikle yaz ve kış mevsimlerinde daha fazla rağbet görmektedir. Capella Logistics olarak klima, buzdolabı, elektrikli ısıtıcı ve soğutucu gibi ürünleri hasarsız bir şekilde teslimat noktasına ulaştırıyoruz. Bu sektöre yönelik taşımalarda ürünlerin hassasiyetini göz önüne alarak hareket ediyoruz. Parsiyel ve komple taşımalar gerçekleştirebildiğimiz bu alanda Avrupa ile Türkiye arasında ve yurt içinde haftalık düzenli servisler organize ediyoruz.
Tarım, temizlik, ilaç, kozmetik ve yakıt gibi alanlarda kullanılan kimyasal ürünlerin taşınması özel bir bilgi birikimi ve uzmanlık gerektirmektedir. Capella Logistics olarak tehlikeli sınıfına giren veya girmeyen tüm kimyasal maddeleri ADR mevzuatına uygun şekilde taşıyabiliyoruz. Avrupa ülkeleri ile Türkiye arasında haftalık düzenli taşımalar gerçekleştiriyor, güzergah boyunca tüm önlemlerimizi alarak hareket ediyoruz.
Temizlik, güzellik ve makyaj malzemeleri gibi geniş bir alanı kapsayan kozmetik sektörü, yılın her döneminde oldukça talep görmektedir. Capella Logistics olarak kozmetik sektörünün hızlı dönüşen doğasına uygun lojistik hizmetler sunuyoruz. Farklı türlerdeki kozmetik ürünlerini parsiyel ve komple olarak taşıyabiliyoruz. Karayolu taşımacılığının yanı sıra intermodal, denizyolu ve havayolu gibi taşıma seçeneklerimizle avantaj sağlıyoruz.
Fast-Moving Consumer Goods (Hızlı Tüketim Ürünleri) olarak adlandırılan FMCG sektörü, günümüz tüketim dünyasının ve ticaretinin en önemli bileşenidir. Paketlenmiş yiyeceklerden tatlılara, içeceklerden hazır kullanılabilecek temizlik malzemelerine kadar birçok ürünü kapsamaktadır. Capella Logistics olarak FMCG sektörünün ihtiyaçlarına özel lojistik organizasyonlar düzenliyoruz. Üretim noktalarından marketlere ve depolara taşımalar gerçekleştirdiğimiz bu alanda öncelikle taşınan ürünlerin bozulmamasına özen gösteriyoruz Parsiyel ve komple olarak da taşıyabildiğimiz FMCG ürünleri için Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasında ve yurt içinde 81 il bazında hizmet verebiliyoruz.
Tüm Lojistik İhtiyaçlarınızda

Biz Yanınızdayız

Ayrıcalıklı hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız hemen teklif alabilirsiniz.